JOANLINOR Rhd. sølv forgyldt armbånd med firkantet plade – Nordahl Andersen
Elegant og tidløst armbånd i forgyldt sølv fra Nordahl Andersen. Armbåndet er designet med en firkantet plade med afrundede hjørner, som kan personliggøres med en flot lasergravering og dermed blive et helt unikt smykke med stor personlig værdi.
Den firkantede plade giver mulighed for at få graveret en kort tekst på op til ca. 15 tegn. Graveringen kan også kombineres med et lille symbol, f.eks. et hjerte, en stjerne eller et evighedstegn, hvilket gør armbåndet til en personlig og betydningsfuld gave. Navn, initialer, en dato eller en kort kærlig hilsen er populære valg til graveringen.
Lasergraveringen udføres med høj præcision og skaber et elegant, holdbart og permanent resultat, som gør smykket til et varigt minde om en særlig begivenhed.
Armbåndet måler 17 + 3 cm, så længden nemt kan justeres, så det passer perfekt om håndleddet. Den firkantede plade med afrundede hjørner måler ca. 17 x 9 mm og har en flot mat overflade, der fremhæver graveringen på elegant vis.
Et smukt gavevalg til studenten, konfirmanden, fødselaren, mors dag, jul eller en person, du holder af. Armbåndet leveres i en flot gaveæske og er klar til at glæde modtageren.